Prepainted алуминиум Калем - Кина Тијанџин Liwei железо и челик

производи

Prepainted алуминиум Калем

Краток опис:

Decorative Insulation Product China Coated Color Aluminum Sheet Product description of Decorative Insulation Product China Coated Color Aluminum Sheet Name: Decorative Insulation Product China Coated Color Aluminum Sheet Thickness: 0.02-12mm  Width: 10-2400mm Zinc Thickness: As costmer’s requirement Color: Ral color or as customer’s requirement. Standard: GB/T 3880.3-2012, ASTM B209, JIS4000, EN485 Surface treatment: Coated, anodized, mirror. Function: Anti-static...


 • ФОБ Цена: US $550 - 3000 / metric ton
 • Мин.нарачката Кол: 2 metric tons
 • Набавка Способност: 5000 metric tons per Month
 • Порт: Xingang port, tianjin, China
 • Начин на плаќање: TT, L/C,D/A,D/P,T/T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Декоративни изолација производ на Кина обложена Боја алуминиум лист
  Опис на производот на декоративни изолација производ на Кина обложена Боја алуминиум лист

  име: Декоративни изолација производ на Кина обложена Боја алуминиум лист
  дебелина: 0.02-12mm 
  ширина: 10-2400mm
  Цинк Дебелина: Како услов costmer е
  боја: RAL бои или како барање на купувачот.
  стандард: GB / Т 3.880,3-2.012, ASTM B209, JIS4000, EN485
  Површински третман: Обложени, елоксирани, огледало.
  функција: Анти-статички, огноотпорни, изолација, топлина зачувување, итн
  пакување: Извоз дрвени палети, дрвени случај или како на барање на купувачот
  Време на испорака: Во рок од 30 дена по приемот на 30% депозит или копија LC по видување.
  Набавка Способност: 50000MT месечно.
  примена: Широко се користат во градежништвото, изградба, надворешно уредување, хемиски опрема, садови, билборд, домаќинство стока, делови за заварување, рефлексивни уреди, лим делови за обработка, итн

   

  Прикажи ги деталите на декоративни изолација производ на Кина обложена Боја алуминиум лист

  02 01

  Процесот на производство на декоративни изолација производ на Кина обложена Боја алуминиум лист
  03 04

  Пакување на декоративни изолација производ на Кина обложена Боја алуминиум лист

  5
  Испорака на декоративни изолација производ на Кина обложена Боја алуминиум лист

  6
  Поврзани производи на декоративни изолација производ на Кина обложена Боја алуминиум лист

  7
  Информации за компанијата на декоративни изолација производ на Кина обложена Боја алуминиум лист

  8

   Нашиот пазар на декоративни изолација производ на Кина обложена Боја алуминиум лист

  9

   

  Нашата изложба на флексибилни ѕид агол топло поцинкуван натопи Т-бар менгеме

  10

  Зошто да не одберете нас?

  11


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !