Ppgi лист - Кина Тијанџин Liwei железо и челик

производи

Ppgi лист

Краток опис:

Product description of Made in china PPGI/HDG/GI/SPCC DX51 ZINC Cold rolled/Hot Dipped Galvanized Steel Coil/Sheet/Plate/Strip Name: Made in china PPGI/HDG/GI/SPCC DX51 ZINC Cold rolled/Hot Dipped Galvanized Steel Coil/Sheet/Plate/Strip Thickness: 0.17-1.5mm Width: 20-2400mm Single Weight: Max6.0MT Zinc Thickness: 30-270g/m2 Steel Gardes: TDC51D2,TDC51D+AZ,TDC51D, GR. B, SPCC, SPHC, DX51D, ect. Standard: AISI,GB,JIS Packing: Wrapped by plastic film and waterproof paper, and t...


 • ФОБ Цена: US $550 - 3000 / metric ton
 • Мин.нарачката Кол: 2 metric tons
 • Набавка Способност: 5000 metric tons per Month
 • Порт: Xingang port, tianjin, China
 • Начин на плаќање: TT, L/C,D/A,D/P,T/T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис на производот на Произведено во Кина PPGI / HDG / ГИ / SPCC DX51 ЦИНК Ладно валани / топла натопи галванизиран челик серпентина / Лист / Плоча / Лента

  име: Произведено во Кина PPGI / HDG / ГИ / SPCC DX51 ЦИНК Ладно валани / топла натопи галванизиран челик серпентина / Лист / Плоча / Лента
  дебелина: 0.17-1.5mm
  ширина: 20-2400mm
  Еден Тежина: Max6.0MT
  Цинк Дебелина: 30-270g / m2
  Челик Gardes: TDC51D2, TDC51D + А до Ш, TDC51D, GR. Б, SPCC, SPHC, DX51D, и др.
  стандард: AISI, GB, JIS
  пакување: Завиткани со пластична фолија и водоотпорна хартија, а потоа прицврстени на дрвени pallet.Or како ќе го побарате.
  се користат: градежен материјал, покрив, профил, правење цевки, мебел одлуки, итн
  Време на испорака: во рок од 30 дена по приемот на 30% депозит или копија LC по видување.
  Набавка Способност: 50000MT месечно.

  Прикажи ги деталите на Произведено во Кина PPGI / HDG / ГИ / SPCC DX51 ЦИНК Ладно валани / топла натопи галванизиран челик серпентина / Лист / Плоча / Лента

  1 2

  Процесот на производство на Произведено во Кина PPGI / HDG / ГИ / SPCC DX51 ЦИНК Ладно валани / топла натопи галванизиран челик серпентина / Лист / Плоча / Лента

  3 4

  Пакување на Произведено во Кина PPGI / HDG / ГИ / SPCC DX51 ЦИНК Ладно валани / топла натопи галванизиран челик серпентина / Лист / Плоча / Лента

  5

  Испорака на Произведено во Кина PPGI / HDG / ГИ / SPCC DX51 ЦИНК Ладно валани / топла натопи галванизиран челик серпентина / Лист / Плоча / Лента

   6

   Поврзани производи од Произведено во Кина PPGI / HDG / ГИ / SPCC DX51 ЦИНК Ладно валани / топла натопи галванизиран челик серпентина / Лист / Плоча / Лента

  7

  Информации за компанијата на Произведено во Кина PPGI / HDG / ГИ / SPCC DX51 ЦИНК Ладно валани / топла натопи галванизиран челик серпентина / Лист / Плоча / Лента

  8

  Нашиот пазар на Произведено во Кина PPGI / HDG / ГИ / SPCC DX51 ЦИНК Ладно валани / топла натопи галванизиран челик серпентина / Лист / Плоча / Лента

  9

  Нашата изложба на Произведено во Кина PPGI / HDG / ГИ / SPCC DX51 ЦИНК Ладно валани / топла натопи галванизиран челик серпентина / Лист / Плоча / Лента

  10

  Зошто да не одберете нас?

  11


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !