Ppgi Брановидни лист - Кина Тијанџин Liwei железо и челик

производи

Ppgi Брановидни лист

Краток опис:

18 Roofing Metal 16 Gauge Corrugated Steel Sheets Product description of 18 Roofing Metal 16 Gauge Corrugated Steel Sheets Name: 18 Roofing Metal 16 Gauge Corrugated Steel Sheets Thickness: 0.12-4.5mm Width: 20-1500mm Standard: AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS, ETC. Production feature: Precise and good surface Packing: Standard seaworthy package or as customer’s requirement Color: ral color or as customer’s requirement Supply Ability: 50000MT per month. Delivary tim...


 • ФОБ Цена: US $550 - 3000 / metric ton
 • Мин.нарачката Кол: 2 metric tons
 • Набавка Способност: 5000 metric tons per Month
 • Порт: Xingang port, tianjin, China
 • Начин на плаќање: TT, L/C,D/A,D/P,T/T
 • детали за производот

  Тагови производ

  18 Метал покривни Брановидни 16 мерач челик плочи

  Опис на производот од 18 Метал покривни Брановидни 16 мерач челик плочи

  име: 18 Метал покривни Брановидни 16 мерач челик плочи
  дебелина: 0.12-4.5mm
  ширина: 20-1500mm
  стандард: AISI, ASTM, БС, DIN, GB, JIS, итн
  Производство функција: Прецизен и добар површина
  пакување: Стандард здрав пакет или како на барање на купувачот
  боја: RAL бои или како на барање на купувачот
  Набавка Способност: 50000MT месечно.
  Delivary време: Во рок од 30 дена по приемот на 30% депозит или копија LC по видување.
  примена: Широко се користат во градежништвото, дома апаратот, итн

   

  Прикажи ги деталите од 18 Метал покривни Брановидни 16 мерач челик плочи

     1 2

  Процесот на производство на 18 Метал покривни Брановидни 16 мерач челик плочи

   3 4

  Пакување од 18 Метал покривни Брановидни 16 мерач челик плочи

  5

  Испорака на 18 Метал покривни Брановидни 16 мерач челик плочи

   6

  Поврзани производи од 18 Метал покривни Брановидни 16 мерач челик плочи

  7

  Информации за компанијата на Произведено во Кина PPGI / HDG / ГИ / SPCC DX51 ЦИНК Ладно валани / топла натопи галванизиран челик серпентина / Лист / Плоча / Лента

  8

  Нашиот пазар на Произведено во Кина PPGI / HDG / ГИ / SPCC DX51 ЦИНК Ладно валани / топла натопи галванизиран челик серпентина / Лист / Плоча / Лента

  9

  Нашата изложба на Произведено во Кина PPGI / HDG / ГИ / SPCC DX51 ЦИНК Ладно валани / топла натопи галванизиран челик серпентина / Лист / Плоча / Лента

  10

  Зошто да не одберете нас?

  11


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !