Поцинкуван серпентина - Кина Тијанџин Liwei железо и челик

производи

поцинкуван серпентина

Краток опис:

Galvanized Steel Coil Product description of Galvanized Steel Coil Name: Galvanized Steel Coil Standard: ASTM, GB, JIS Grade: DX51D+Z, SGCC Thickness: 0.18-1.5mm  Width: 914-1250mm Coil Weight: 3-6MTS Top Paint: 20MIL Back Paint: 7MIL Surface Treatment: color coated/galvanized/galvalume Delivery Time: 7-20 working days Packing: Waterproof paper, galvanized steel covered and steel strip packed, or as you request. Useage: Widely used in construction, home, appliance, de...


 • ФОБ Цена: US $550 - 3000 / metric ton
 • Мин.нарачката Кол: 2 metric tons
 • Набавка Способност: 5000 metric tons per Month
 • Порт: Xingang port, tianjin, China
 • Начин на плаќање: TT, L/C,D/A,D/P,T/T
 • детали за производот

  Тагови производ

  галванизиран челик серпентина

  Опис на производот од галванизиран челик серпентина

  име: галванизиран челик серпентина
  стандард: ASTM, GB, JIS
  одделение: DX51D + Z, SGCC
  дебелина: 0.18-1.5mm 
  ширина: 914-1250mm
  Калем Тежина: 3-6MTS
  Топ Боја: 20MIL
  Назад Боја: 7MIL
  Површински третман: боја обложени / поцинковани / Galvalume
  Време на испорака: 7-20 дена
  пакување: Водоотпорна хартија, поцинкувани челични опфатени и челични ленти спакувани, или како ќе го побарате.
  Useage: Широко се користат во градежништвото, дома апаратот, декорација, отпорни на абење челик, итн

  Прикажи ги деталите од галванизиран челик серпентина

   1

  2

  Процесот на производство на галванизиран челик серпентина

   3

  4

  Пакување од галванизиран челик серпентина

  5

  Испорака на галванизиран челик серпентина

   6

  Поврзани производи од галванизиран челик серпентина

  7

  Информации за компанијата од галванизиран челик серпентина

  8

  Нашата изложба на галванизиран челик серпентина

  9

   

  Нашата изложба на галванизиран челик серпентина

  10

  Зошто да не одберете нас?

  11


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !