Ладно валани лист - Кина Тијанџин Liwei железо и челик

производи

Ладно валани лист

Краток опис:

Quality Carbon Shipbuilding Steel Plate/Sheet S355 Jr Product description of Quality Carbon Shipbuilding Steel Plate/Sheet S355 Jr Name: Quality Carbon Shipbuilding Steel Plate/Sheet S355 Jr Standard: ASTM, GB, JIS Grade: DX51D+Z, SGCC Thickness: 1.5-75mm Material: Q235,Q345,SS400 Package: Standard Seaworthy Packing Coil weight: 3-10 tons Delivery time: 7-20 working days Usage: Widely used in construction, home, appliance, decoration, wear resistant steel, etc Details sh...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Квалитет јаглерод бродоградба челик / Лист S355 Џуниор
  Опис на производот за квалитет јаглерод бродоградба челик / Лист S355 Џуниор

  име: Квалитет јаглерод бродоградба челик / Лист S355 Џуниор
  стандард: ASTM, GB, JIS
  одделение: DX51D + Z, SGCC
  дебелина: 1.5-75mm
  материјал: Q235, Q345, SS400
  пакет: Стандард здрав пакување
  Серпентина тежина: 3-10 тони
  Време на испорака: 7-20 дена
  употреба: Широко се користат во градежништвото, дома апаратот, декорација, отпорни на абење челик, итн

  Прикажи ги деталите за квалитет јаглерод бродоградба челик / Лист S355 Џуниор

  01 02

  Процесот на производство на квалитетни јаглероден челик бродоградба / Лист S355 Џуниор

  04 03

  Пакување за квалитет јаглерод бродоградба челик / Лист S355 Џуниор

  5

  Испорака на квалитетни јаглероден челик бродоградба / Лист S355 Џуниор

  6

  Поврзани производи за квалитет јаглерод бродоградба челик / Лист S355 Џуниор

  7
  Информации за компанијата на квалитет на јаглерод бродоградба челик / Лист S355 Џуниор

  8

   

  Нашиот пазар на квалитет на јаглерод бродоградба челик / Лист S355 Џуниор

  9

  Нашата изложба на квалитет на јаглерод бродоградба челик / Лист S355 Џуниор

  10

  Зошто да не одберете нас?

  11


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !