Алуминиум Калем - Кина Тијанџин Liwei железо и челик

производи

алуминиум Калем

Краток опис:

2018 Best Seller 2mm 3mm 4mm 0.3mm roll 0.4mm Aluminum Sheet Product description of 2018 Best Seller 2mm 3mm 4mm 0.3mm roll 0.4mm Aluminum Sheet Name: 2018 Best Seller 2mm 3mm 4mm 0.3mm roll 0.4mm Aluminum Sheet Thickness: 0.01-10mm  Width: 10-2400mm Standard: ASTM B209, EN485, GB3880.3-2012, JIS4000 Production feature: Precise and good surface Packing: Wooden pallet or as customer’s requirement; eye to wall & eye to sky. Temper: 0-H112 Color: Silver Supply Abilit...


 • ФОБ Цена: US $550 - 3000 / metric ton
 • Мин.нарачката Кол: 2 metric tons
 • Набавка Способност: 5000 metric tons per Month
 • Порт: Xingang port, tianjin, China
 • Начин на плаќање: TT, L/C,D/A,D/P,T/T
 • детали за производот

  Тагови производ

  2018 Бестселер 2mm 3мм 4mm 0.3mm ролна 0.4mm алуминиумски лим
  Опис на производот на 2018 Бестселер 2mm 3мм 4mm 0.3mm ролна 0.4mm алуминиумски лим

  име: 2018 Бестселер 2mm 3мм 4mm 0.3mm ролна 0.4mm алуминиумски лим
  дебелина: 0.01-10mm 
  ширина: 10-2400mm
  стандард: ASTM B209, EN485, GB3880.3-2012, JIS4000
  Производство функција: Прецизен и добар површина
  пакување: Дрвени палети или како на барање на купувачот; око до ѕид и око на небото.
  темперамент: 0-H112
  боја: Сребрена
  Набавка Способност: 50000MT месечно.
  Delivary време: Во рок од 30 дена по приемот на 30% депозит или копија LC по видување.
  примена: Широко се користи во транспорт, пакување и печатење, електронска комуникација, хардвер калапи, архитектонска декорација, автомобилската, градежништво, садови, зграда, завеса ѕид, aeronatics и астронаутика, машини, итн

  Прикажи ги деталите на 2018 Бестселер 2mm 3мм 4mm 0.3mm ролна 0.4mm алуминиумски лим

  01

  02

  Процесот на производство на 2018 Бестселер 2mm 3мм 4mm 0.3mm ролна 0.4mm алуминиумски лим 

  03

  04

  Пакување на 2018 Бестселер 2mm 3мм 4mm 0.3mm ролна 0.4mm алуминиумски лим

  5
  Испорака на 2018 Бестселер 2mm 3мм 4mm 0.3mm ролна 0.4mm алуминиумски лим

  6

  Поврзани производи на 2018 Бестселер 2mm 3мм 4mm 0.3mm ролна 0.4mm алуминиумски лим

  7
  Информации за компанијата на 2018 Бестселер 2mm 3мм 4mm 0.3mm ролна 0.4mm алуминиумски лим

  8

   Нашиот пазар на 2018 Бестселер 2mm 3мм 4mm 0.3mm ролна 0.4mm алуминиумски лим

  9

   Нашата изложба на 2018 Бестселер 2mm 3мм 4mm 0.3mm ролна 0.4mm алуминиумски лим

  10

  Зошто да не одберете нас?

  11


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !